BLOG
Noční můra studentů: hodinu odpovídají na otázky, mají téměř hotovo, pak ale na chvilku vypadne internetové připojení, nic se neuloží a můžou začít zase od začátku.
Při vývoji ScioLinku jsme na takový scénář mysleli a vybrali jsme technologie, díky kterým to nehrozí. Proctoringová aplikace ScioLink je vytvořená s pomocí technologie React JS. Jedná se o celosvětově používané řešení a stojí na něm třeba následující aplikace s miliardami uživatelů:
Prakticky to znamená, že student musí být k internetu připojený jen ve 2 chvílích – když se mu na úplném začátku ScioLink načte do počítače a když má hotovo a odesílá vyplněný test včetně proctoringových záznamů na náš server. Mezitím vše běží z úložiště na jeho počítači – laicky řečeno student může být část zkoušky offline.
Ke krátkodobým výpadkům internetu dochází poměrně často. A z pohledu studenta skládajícího nejdůležitější zkoušku svého života nehraje roli, jestli problém způsobilo počasí, technický problém s wi-fi nebo výpadek dat. Při online testování se ScioLinkem si takového výpadku student ani nevšimne – ať už sedí u počítače v jakékoliv části světa.
Přečtěte si, jak online testování usnadňuje přijímačky na lékařskou fakultu na Slovensku >>
Pokud vás online testování zajímá ve větším detailu, přečtěte si whitepaper pro vysoké školy. Stáhnete ho z této stránky.